pfs
05 خرداد 1402 - 15:51

اوقاف نسبت به تبدیل بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی-اجتماعی اقدام کند

دماوند- امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه برخی از بقاع متبرکه شهر نیاز به تعمیر و رسیدگی دارند گفت: اوقاف نسبت به تبدیل بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی-اجتماعی اقدام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به اینکه همه ما دوستداران اهل بیت نسبت به امامزادگان علاقمند و مسئول هستیم و باید برای تکریم و تعظیم و زیارت و خدمت به آن بزرگواران قدم برداریم اظهار داشت: برخی از بقاع متبرکه در دماوند نیاز به تعمیر و رسیدگی دارند و از اداره اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی توقع داریم نسبت به این امر مهم توجه داشته و اقدام لازم را انجام دهند.

فتاح دماوندی افزود: در روستاها و شهرهای مختلف دماوند ۴۰ بقعه متبرکه مربوط به امامزادگان واجب التعظیم وجود دارد که سزاوار است برای استفاده از برکات آن بزرگواران در آن مکان‌های مقدس حضور پیدا کنیم و از اداره اوقاف و میراث و دهیاران و شهرداران شهرستان دماوند و ادارات مربوطه تقاضا داریم با همکاری و جلب مشارکت مردمی نسبت به آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه و تبدیل آن به قطب و مرکز فرهنگی - اجتماعی و دینی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه پنجم خرداد روز حمایت از خانواده زندانیان است گفت: خانواده زندانیان نیاز به حمایت مردم دارند، آنها مقصر نیستند، اگر شخص زندانی به دلیل خطا و اشتباه و یا جرمی به زندان افتاده است، خانواده و همسر و فرزندان او به پشتیبانی‌هایی نیاز دارند، هم پشتیبانی معیشتی و مالی و هم پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی، انجمن حمایت از خانواده زندانیان با اشراف دادستان محترم و معتمدین مسئول در این انجمن آماده دریافت کمک‌های مردم و نیکوکاران گرامی هستند.

امام جمعه دماوند عنوان داشت: خانواده زندانیان عمدتاً از اقشار بی بضاعت و دچار فقر مالی هستند و به حمایت نیاز دارند، خانواده زندانیان بدون ارتکاب هیچ جرمی باید دوران سختی را سپری کنند. به آنها نباید تحقیرآمیز نگاه کرد، آنها گناهی نکرده اند.

خطیب نماز جمعه دماوند با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشورهای مختلف اظهار داشت: این سفر در راستای هدف توسعه روابط سیاسی - اقتصادی و مبارزه با تحریم‌های ظالمانه آمریکا انجام می‌شود که برای کشور برکاتی دارد، کشورهای پرجمعیت اسلامی، ظرفیت خوبی برای تعامل دو جانبه و سود دو طرفه دارند و ما باید از ظرفیت همسایگان و کشورهای اسلامی، برای نفی سیاست ایران هراسی آمریکا استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در سفر آیت الله رئیسی به اندونزی ۱۱ سند همکاری امضا شده است گفت: به نظر می‌رسد آیت الله رئیسی باید تلاش بیشتری برای توسعه روابط با کشورها و کم کردن اثر تحریم انجام دهد، البته تاکنون موفقیت‌های خوبی داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239322